facebook

 

Joszko Broda debiutował na scenie w wieku czterech lat – w zespole swojego ojca, Józefa Brody. Poprzez prowadzenie dziecięcego zespołu Joszko kontynuuje zatem jedną z wielu muzycznych tradycji swojej rodziny.

Koncert rodzinny

Do wysłuchania i obejrzenia koncertów zaproszone są całe rodziny. Na scenie śpiewa kilkanaścioro roztańczonych dzieci, a towarzyszą im gitary, bas, perkusja i instrumenty etniczne, które podkreślają folkowe brzmienie piosenek. Atrakcyjne pod względem melodycznym i rytmicznym utwory dostarczają świetnej zabawy, natomiast teksty piosenek przekazują istotne treści i skłaniają do refleksji. Urozmaicony repertuar sprawia, iż każdy członek rodziny znajdzie coś, co go zachwyci.

Zespół występuje już od 1999 roku i ma na swoim koncie pięć albumów: „Normalnie szok!” – piosenki z programu „Ziarno”; „Halo Halo Dzieci Europy” – płyta nagrana w jedenastu językach europejskich; „Czuwaj Wiaro!” – piosenki z Powstania Warszawskiego; „Na Dunaj. Kolędy ze Wschodu” – płyta z kolędami i pieśniami kolędniczymi z Lubelszczyzny, stworzona we współpracy z naukowcami z UMCS; a także „Potwory wyłażą z nory”.

Zespół wziął udział w nagraniu wielu singli, uczestniczył w realizacji kilkunastu teledysków. Dwukrotnie otrzymał nagrodę Yach za najlepszy polski wideoklip dla dzieci.

Czuwaj Wiaro!

Kiedy bawimy się i odpoczywamy, nie zapominamy kim jesteśmy i jaka jest nasza historia. Pieśni patriotyczne wykonywane przez Dzieci z Brodą – nowocześnie zaaranżowane i zaśpiewane przez grupę żywiołowych dzieci – doskonale sprawdzają się w czasie koncertów.

Nowoczesna forma i instrumenty (gitary, bas, perkusja) zostały dobrze przyjęte także przez samych powstańców, którzy wielokrotnie byli obecni na koncertach, gdzie razem z zespołem śpiewali „Sanitariuszkę Małgorzatkę”, „Serce w plecaku”, „Pałacyk Michla” czy stali na baczność w trakcie wykonywania powstańczego hymnu – „Warszawianki”.

Piosenki powstańcze i patriotyczne można usłyszeć na płycie „Czuwaj Wiaro!” nagranej w 2004 roku dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Teledyski, które zostały zrealizowane w związku z tym projektem przez Telewizję Polską, są częścią stałej ekspozycji w Sali Małego Powstańca w muzeum.

Projekt „Czuwaj Wiaro!” został też zauważony i doceniony przez władze państwowe. Joszko Broda został odznaczony przez prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi za realizację tego przedsięwzięcia.

dla-organizatorow-txt-prawa